newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

Литвин: Україна посідає п'яте місце за кількістю заяв до Європейського суду

381
Литвин: Україна посідає п'яте місце за кількістю заяв до Європейського суду

Голова Верховної РадиВолодимир Литвин заявляє про необхідність врегулювання на законодавчому рівні питання щодо відповідальності за зволікання у судочинстві та невиконання судових рішень. Як повідомили у прес-службі ВР, про це він сказав 1 липня, виступаючи на міжнародній науково-практичній конференції "Проблеми застосування практики Європейського суду з прав людини у правовій системі України".

Видео дня

При цьому Литвин звернув увагу, що Україна зараз упевнено посідає п'яте місце за кількістю заяв до Європейського суду. Зокрема, зазначив спікер, якщо у 1998 році від України їх надійшло 214, то у 1999 році - вже 431, а станом на 30 квітня 2011 року їх було вже 10 тис. 950. Важливим аспектом, за його словами, також є проведення вітчизняними правознавцями інформаційної та роз'яснювальної роботи щодо внутрішньодержавних засобів правового захисту.

Підсумовуючи, Литвин зазначив, що від вітчизняних судових, правоохоронних органів багато що залежить у тому, щоб показати, як застосовувати Конвенцію з прав людини на практиці, як виконувати рішення Європейського суду і чому їх не можна порушувати. "Дуже багато що залежить від Верховної Ради України у тому, щоб розвивати наше законодавство відповідно до норм Конвенції та стандартів рішень Європейського суду", - сказав він.