newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Залізниця між аеропортом "Бориспіль" і Києвом до Євро-2012 побудована не буде

228
Залізниця між аеропортом 'Бориспіль' і Києвом до Євро-2012 побудована не буде

Віце-прем'єр-міністр, міністр інфраструктури Борис Колесніков виключає завершення будівництва залізниці між міжнародним аеропортом "Бориспіль" (Київська область) і Києвом до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Видео дня

Про це він сказав під час презентації проекту міського електропоїзда в Києві.

На думку Бориса Колеснікова, мінімальний строк будівництва залізниці й налагодження сполучення становить 2 роки.

"До Євро-2012 експрес не буде побудовано точно. До чемпіонату залишився рік і 4 місяці, а за найоптимістичнішим сценарієм його треба будувати 2 роки", - сказав він.

Він зазначив, що міністерство має намір протягом 2 років реалізувати цей проект.

"Проект "Повітряний експрес" буде обов'язково реалізовано у найближчі 2 роки й, думаю, якщо в нас усе вийде, усі будуть приємно здивовані", - сказав віце-прем'єр.

Також він додав, що поки Україна не надала державні гарантії за кредитом китайської сторони на цей проект.

У лютому аеропорт "Бориспіль" заявив про труднощі в реалізації проекту залізниці з аеропорту в Києві.

Наприкінці 2010 року Борис Колесніков прогнозував завершення розробки проекту залізниці з аеропорту "Бориспіль" у Київ до лютого 2011 року.

Керівник національного проекту "Повітряний експрес", депутат Верховної Ради (позафракційний) Олег Маліч прогнозував, що цю залізницю буде побудовано до квітня 2012 року.

За даними Олега Маліча, на будівництво самої залізниці необхідно 4,6 млрд гривень, інша частина проекту оцінюється в 2,6 млрд гривень.

2 вересня 2010 року аеропорт "Бориспіль" домовився з китайською CMCEC про будівництво цієї залізниці, проект має намір профінансувати китайська сторона.

Улітку 2010 року Кабмін схвалив будівництво залізниці між Києвом і аеропортом "Бориспіль" в 2010-2012 роках, повідомляють Українські новини.