УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Ющенку закидають причетність до мільйонних махінацій

270
Ющенку закидають причетність до мільйонних махінацій

Депутат від фракції НУ-НС Геннадій Москаль закликає Генпрокуратуру дати правову оцінку фактам незаконної неодноразової видачі великих кредитів Віктором Ющенком (за часів його керування банками) сирійському бізнесменові Юссефу Харесу.

Видео дня

"Ще на початку 90-х років Віктор Ющенко, як один з керівників комерційного агропромислового банку" Україна ", видав Юссефу Харесу кредит на 1,5 млн.дол.", - повідомив Геннадій Москаль. За його словами, "сирієць кредит не повернув, а коли КБ "Україна" звернувся до суду з позовом про примусове стягнення грошей, юрист банку, який йшов на розгляд справи, пропав безвісти разом з оригіналами документів. Депутат нагадав, що в 2002 році МВС порушило за цим фактом кримінальну справу, проте до логічного завершення її так і не довели.

"У 1997 р. Віктор Ющенко, як голова НБУ, видав фірмі Юссефа Хареса "Харес-інкорпорейшен" кредит на 4,5 млн.дол. Сирієць відразу перевів ці гроші до Франції на рахунок іншої створеної ним фірми. Прокуратура Києва проводила перевірку цих фактів і порушила кримінальну справу. Однак слідство з незрозумілих причин не проводилося, хоча державі було завдано значних збитків. Зате після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах 2004-го року Юссеф Харес став його радником з питань іноземних інвестицій", - зазначив народний депутат. Геннадій Москаль з цього приводу направив депутатське звернення до Генпрокурора Віктора Пшонки із проханням взяти ці справи до провадження Генпрокуратури, а також відновити розслідування за фактом зникнення юриста КБ "України".

Нагадаємо, раніше Москаль на персональному сайті народного депутата розмістив інформацію про те, що екс-президент нібито подав документи для отримання дозволу на проживання у США, щоб у подальшому отримати громадянство цієї країни. Пізніше Москаль заявив, що родина Віктора Ющенка купила віллу на околицях Чикаго, а сам екс-президент отримав грін-карту, яка дає дозвіл на проживання в США.

Місяць тому Москаль направив звернення до ГПУ з проханням провести ретельну перевірку всіх обставин так і не розпочатого будівництва "Лікарні майбутнього" (яким займалась сім'я колишнього президента Віктора Ющенка) і встановити, куди поділися зібрані благодійні кошти.