newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ющенко бажає, щоб Янукович "протверезів"

240
Ющенко бажає, щоб Янукович 'протверезів'

Колишній глава держави Віктор Ющенко сподівається, що Віктор Янукович "протверезіє" і відмовиться від курсу на згортання демократії в Україні. Про це, Віктор Ющенко розповів в інтерв’ю польському виданню, коментуючи політику свого наступника.

Видео дня

"Багато що змінилося, часто – радикально. Якщо йдеться про внутрішні справи, то Україна відійшла від демократії і дотримання прав громадян, а також від політики консолідації народу", – заявив Віктор Ющенко.

Екс-президент зауважив, що курс зовнішньої політики значно змінився. "Стосунки з Європою є лише видимістю. Зате оновлені відносини з Росією, в тому числі у сфері безпеки, віддаляють нас від інтеграції із європейськими структурами. Цього очікували від нової команди", – зазначив він.

"Але минув лише рік президентського терміну. Зазвичай політики спочатку помиляються. Хочуть змін, наприклад, у відносинах з сусідами. Але коли їм це не вдається, вони тверезіють і повертаються до старих рішень. Маю надію, що з командою Януковича трапиться те саме", - розповів третій президент України.

Водночас, Віктор Ющенко не згодний із твердженнями українських опозиціонерів, що правління Віктора Януковича несе загрозу незалежності України. Він назвав такі заяви депресивними.

"Спостерігаємо депресією настроїв. Але мабуть вона потрібна, щоб ми зрозуміли власні помилки і динамічно пішли вперед. У минуле мабуть ми вже не відступимо, люди не дозволять. Але в розвиток у найближчі чотири роки президентства Януковича я теж не вірю", - додав він.