УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Янукович з Мєдвєдєвим спробують ще раз домовитися про газ

333
Янукович з Мєдвєдєвим спробують ще раз домовитися про газ

Президент Віктор Янукович і президент РФ Дмитро Мєдвєдєв планують провести зустріч 24 вересня, в Москві, на який буде обговорюватися питання ціни на російський газ для України.

Видео дня

"14 вересня два президенти поспілкувалися по телефону (Янукович телефонував російському колезі, щоб привітати його з днем ??народження). Обговорили в тому числі найближчу зустріч, підготовкою якої ми зараз активно займаємося. Вона запланована на 24 вересня", - сказало джерело в МЗС РФ. Про це пише "Комерсант-Україна" з посиланням на джерело в Міністерстві закордонних справ у РФ.

Зустріч Президентів готується Москвою і Києвом в авральному порядку і з дотриманням суворої конфіденційності. У всякому разі про неї, схоже, нічого не знають навіть у посольстві України в РФ. Водночас, джерело в Адміністрації Президента України підтвердило поїздку Віктора Януковича до Москви, зазначивши, що "зустрічатися - це завжди позитив". "У понеділок Президент Янукович летить до Нью-Йорку, де візьме участь у засіданні Генасамблеї ООН. Повернеться до Києва вранці у п'ятницю, 23 вересня. Після цього він попрямує до Москви з одноденним візитом", - підкреслило джерело.

Спочатку в графіку Мєдвєдєва і Януковича їх найближчий контакт був запланований на жовтень, коли відбудеться засідання міждержавної російсько-української комісії на вищому рівні. Зараз же вирішено провести зустріч, не чекаючи наступного місяця. "Якщо є проблеми, треба зустрічатися і їх обговорювати. Потрібно знаходити розв'язки з ключових проблем. З Януковичем ми будемо говорити передусім про газ", - змалював порядок денний майбутньої зустрічі високопоставлений російський дипломат. За його словами, Росія може навіть зробити поступку - "відсотків на 30%". Правда, чи означає це, що Москва розглядає можливість надання Києву саме такої знижки від нинішньої ціни на російський газ, він не уточнив.

Крім газової теми, президенти РФ і України, за даними джерела, обговорять і питання інтеграції, а саме перспективи членства Києва в Митному союзі. Настрій Москви на майбутні переговори джерело охарактеризувало як позитивний. "Нам потрібно не робити різких рухів у бік України - не лякати її", - пояснило джерело.

"Хоча часом це не виходить. Ми стежимо за заявами українського керівництва про пріоритет для них євроінтеграції. Нас не дратують плани Києва підписати угоду про зону вільної торгівлі з ЄС, але не хотілося б, щоб це було на шкоду інтеграції з Росією", - додало джерело. Втім, будь-які форми інтеграції Києва до Митного союзу, крім повного приєднання, співрозмовник відкинув. "Формула "3 +1" для нас неприйнятна", - зазначив він.

Нагадаємо, 14 вересня високопоставлене джерело в МЗС Росії заявило, що Москва воліла б уникнути судових тяжб через газовий конфлікт, і хотіла б це вирішити на двосторонньому рівні. Раніше українська сторона заявляла про готовність звернутися до Стокгольмського арбітражного суду з метою добитися перегляду газових угод з РФ, якщо про це не вдасться домовитися безпосередньо з Москвою.

Як повідомлялося раніше, Президент Віктор Янукович заявив про фактичну готовність матеріалів для подачі в суд щодо газових контрактів з Росією. З його слів, зараз Україна переплачує 200 доларів за кожну тисячу куб. м. газу, а це, як зазначає президент, 5-6 млрд доларів на рік. Справедливою ціною на газ для України Янукович вважає ціну на газ для Німеччини мінус 70 доларів транзитного тарифу від кордону Росії до Німеччини й ще мінус 100 доларів на тис. куб. м згідно з "харківськими угодами".