УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Росія готова судитися з Україною щодо газу

288
Росія готова судитися з Україною щодо газу

МЗС Росії заявляє, що позиція з "газової" суперечки з Україною не змінилася, і Москва готова захищати свої інтереси у судових інстанціях. Цю готовність офіційний представник МЗС РФ Олександр Лукашевич підтвердив у четвер на прес-конференції у Москві.

Видео дня

Зокрема, він послався на висловлювання з даного питання Президента Росії Дмитра Медведєва в інтерв'ю каналу "Євроньюс". "Президент РФ в інтерв'ю каналу "Евроньюс" ще раз буквально на пальцях пояснив позицію російської сторони. Хочу підтвердити, що вибір на користь судового рішення, якщо такий буде вибраний українською стороною, - це не наш вибір", - сказав Лукашевич. Він також нагадав заяву прес-секретаря президента Наталії Тімакової про готовність Росії відстоювати свою позицію у будь-якому суді.

Втім, 14 вересня високопоставлене джерело у МЗС Росії сказало, що в Москві вважали б за краще уникнути винесення газового питання з Україною у міжнародні суди. Про намір звернутися до суду для розірвання газової угоди 2009 року з Росією заявив наприкінці серпня Прем'єр-міністр України Микола Азаров. 6 вересня Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна фактично підготувала матеріали для рішення у міжнародному арбітражі газової суперечки з Росією.