Янукович підписав зміни до закону про держзакупівлі

312
Янукович підписав зміни до закону про держзакупівлі

Президент України Віктор Янукович 28 липня підписав закон № 3681-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель", повідомила прес-служба глави держави. Як повідомлялося, 8 липня Верховна Рада проголосувала 263-ма голосами більшості за відповідний законопроект №7532 (розглядався за скороченою процедурою). Даний документ перед цим було повернуто до парламенту Президентом зі своїми поправками до нього (раніше Янукович ветував його).

Після набуття чинності нових змін, з-під дії закону про держзакупівлі буде виведено всі закупівлі Аграрного фонду. Окрім того, тендерні закупівлі всіх держпідприємств, які не отримують допомоги від держави, передбачається регулювати не законом, а постановами Кабінету міністрів. При цьому закон чітко не дає відповіді на те, що можна вважати державною допомогою.

Внесеними змінами у Мінекономрозвитку забрано право візувати закупівлі в одного учасника (близько 25% всіх держзакупівель). Проти цих норм виступали багато профільних громадських та міжнародних фінансових організацій, які вважають, що зменшення прозорості в цьому питанні призведе до зростання корупції.

Источник:ZN.UA
Виктор Янукович