Янукович домовився про дешевий туркменський газ

305
Янукович домовився про дешевий туркменський газ

Туркменістан готовий продавати газ Україні по $200 за тисячу кубометрів, однак реалізувати це можна буде не раніше 2015 року. Про це пише газета "Сегодня" з посиланням на джерело у делегації, яка другий день перебуває у Туркменістані на чолі з Президентом Віктором Януковичем.

Президент Туркменістану Бердимухамедов готовий надати Україні вельми пільгові умови - аж до того, що ми самі собі будемо добувати газ на туркменському шельфі. Вже зараз Україні дають можливість видобувати до 5 млрд кубів щорічно, причому цей газ обійшовся б у скромні за нинішніми мірками $200 з урахуванням доставки, що, принаймні, дало б змогу частково погасити потреби комунальних підприємств.

Проте з доставкою газу може бути проблема, адже, крім російського газопроводу, звідси нічого не йде. Альтернативна труба, без прокачування по російській території, очікується у 2015 році. Газ із цієї труби у підсумку буде коштувати $270 за тисячу кубів, але, крім спорудження газопроводу, потрібно ще побудувати термінал з прийому скрапленого газу. Як відомо, він також очікується у 2015-му. Прем'єр-міністр України Микола Азаров сподівається, що через п'ять років проблема імпорту газу для України буде вже некритичною.

Нагадаємо, 30 серпня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна протягом найближчих років повинна скоротити обсяги закупівлі російського газу втричі. Зокрема, Азаров зазначив, що зараз Україні дешевше використовувати як енергетичний ресурс вугілля, а не газ, незважаючи на те, що раніше від використання вугілля відмовлялися, переводячи котельні та електростанції на газ.

Источник:Сегодня
Виктор Янукович