УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Яка погода чекає на Україну влітку

615
Яка погода чекає на Україну влітку

Синоптики прогнозують, що Україну очікує спекотне літо, хоча температурний рекорд минулого року не повториться. Середина літа ознаменується сильними зливами. Про це повідомив директор Гідрометцентру Микола Кульбіда.

"Літо однозначно буде спекотним. Тривалого детального прогнозу на 90 днів наука не дає, але аналіз статистики останніх 20-ти років говорить про те, що ймовірність спекотного літа цього року близька до 100%", — зазначив він.

"Загальне для всіх трьох літніх місяців — багато днів з температурою 30-35 градусів, але я не думаю, що можливе повторення минулого року (спека до 40 і посуха). На заході спекотних днів очікується менше. Традиційно сухо і жарко буде на сході, у центрі, ну і зрозуміло, на півдні", — повідомив голова Гідрометцентру.

За його словами, липень відзначиться сильними грозовими зливами з градом, особливо у другій половині місяця. У Карпатах через це можливі повені, але не небезпечні. Тепло захопить і половину вересня, але з третьої його декади різко й відчутно похолодає.