УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Виробники презервативів просять Азарова не скасовувати ПДВ на гумові вироби

Виробники презервативів просять Азарова не скасовувати ПДВ на гумові вироби

Окремі виробники презервативів звернулися із листом до прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням не скасовувати податок на додану вартість на свої гумові вироби.

"Введений ПДВ на презервативи стабілізує ціни на ринку та дасть можливість вітчизняному виробнику на рівних правах конкурувати з зарубіжними виробниками, а також дасть змогу уникнути продажу нелегальної та неякісної продукції та зменшити захворюваність на СНІД в Україні", - так аргументують вони своє прохання.

"На сьогодні реалізовувати вітчизняну продукцію на українському ринку дуже важко: заважає те, що багато продукції потрапляє на ринок нелегально, причому багато продукції неякісної та з завищеними цінами. Цю продукцію реалізують повсюди, навіть на ринках", - підкреслюють виробники.

Нагадаємо, нещодавно кабмін викреслив контрацептивні засоби з переліку товарів, які не обкладаються ПДВ .

Введенням 20-відсоткового податку уряд хотів змусити всіх декларувати реальну вартість цих товарів, оскільки від неї і буде розраховувати ПДВ. Наразі, за даними МОЗ, відпускна вартість презервативів складає $0,2 за упаковку, а ввозяться вони з підвищенням вартості на 1000% — за ціною $2 за упаковку. Проте пізніше у своєму "Фейсбуці" прем’єр Микола Азаров написав: "Презервативи не повинні дорожчати! Однозначно ми звільнимо від оподаткування благодійні фонди та організації, які завозять до нашої країни засоби захисту від Сніду".