В Україну прибуває НАТО

222
В Україну прибуває НАТО

Сьогодні з офіційним візитом в Україну прибуває військова делегація НАТО на чолі з верховним головнокомандувачем об'єднаних збройних сил НАТО в Європі адміралом Джеймсом Ставрідісом. Про це повідомляє прес-служба Міністерства Оборони.

Видео дня

Головна мета візиту - обговорення питань поточного стану та перспектив розвитку співробітництва Збройних сил України з НАТО, а також можливих шляхів розширення співпраці та підвищення оперативних можливостей Збройних сил України.

19 липня Дж.Ставрідіс візьме участь у переговорах з делегацією ЗСУ на чолі з начальником Генерального штабу, головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Григорієм Педченко, в ході яких сторони обговорять питання реформування ЗСУ, співробітництва України з НАТО в рамках розвитку військових можливостей, а також участі України в багатонаціональних навчаннях, операціях під керівництвом НАТО і Силах реагування НАТО.

Після переговорів адмірал здійснить візит до міністра оборони України Михайла Єжеля та зустрінеться з керівництвом Міністерства закордонних справ України, Ради національної безпеки і оборони України та комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.

20 липня військова делегація НАТО буде з візитом в Севастополі.

Як повідомлялося, Президент Віктор Янукович затвердив Річну національну програму співпраці України з НАТО на 2011 рік.

Нагадаємо, що минулого року Верховна Рада прийняла закон про основи зовнішньої і внутрішньої політики, в якому закріплено позаблоковий статус України. Таким чином, з порядку денного було знято питання про можливість вступу країни в НАТО, який був ініційований попереднім главою держави Віктором Ющенком.