УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Уряд зробив Україну менш вразливою до впливу світової кризи - Азаров

405
Уряд зробив Україну менш вразливою до впливу світової кризи - Азаров

Чинний уряд за півтора року роботи зробив Україну менш вразливою до впливу можливої світової фінансово-економічної кризи. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров 19 вересня у Києві на засіданні прес-клубу з представниками економічних видань.

Видео дня

"Та робота, яку здійснював уряд упродовж півтора року і завдяки якій вдалося зменшити дефіцит бюджету, є найголовнішим антикризовим заходом, який дає змогу нам зараз говорити про те, що ми готові до можливої світової кризи набагато краще, ніж це було у 2008 році", - наголосив він.

Як зазначив глава уряду, набагато простіше закрити дефіцит Держбюджету у 2,5 відсотка, ніж майже у 20 відсотків. "Якщо ми не зможемо у разі кризи віднайти кредитні ресурси у 2,5 відсотка, ми закриємо це за рахунок внутрішніх ресурсів. На 2,5 відсотка скоротити видатки набагато простіше, ніж на 17 відсотків", - сказав Азаров.

Він підкреслив, що у 2008 році на початку світової кризи попередній уряд не мав конкретних програм з протидії фінансово-економічній кризі. Величезною помилкою, на думку Азарова, було те, що під час світової кризи попередній уряд працював без міністра фінансів. Прем'єр-міністр наголосив, що нині Україна готова до можливої світової кризи краще за деякі європейські держави.

За його словами, реалізація урядової програми з імпортозаміщення дасть змогу заощадити значний обсяг валюти. Крім того, уряд продовжить переговори з РФ щодо перегляду кабальних для України газових угод 2009 року. Водночас уряд розраховує з 2013 року збільшити видобуток власного газу на півтора мільярда кубометрів на рік. "Ми пішли на великі затрати і придбали дві платформи для видобутку газу, і вже починаючи з І-го кварталу наступного року вони будуть встановлені на шельфі Чорного моря. Близько року знадобиться на те, щоб вони розпочали видобуток газу, і вже з 2013 року Україна отримає додатково приблизно 1,5 мільярда кубометрів газу", - сказав Азаров.

Глава уряду прогнозує, що у 2012 році значного зниження попиту на український метал на світових ринках не буде, тому валютні надходження до Держбюджету не зменшаться. "Ми припускаємо, що у 2012 році не буде значного падіння попиту на наш метал, враховуючи, як розвивається Азія та азійські ринки", - зазначив він.

Азаров підкреслив, що уряд стимулюватиме розвиток внутрішнього ринку, зокрема й ринку металу. За його словами, з наступного року при реалізації інфраструктурних проектів максимально залучатимуться внутрішні ресурси. "Все будівництво в Україні відбуватиметься із залученням наших заводів, які можуть виготовляти металеві конструкції, й у найгіршому разі, якщо на 1,5 мільйона тонн зменшиться попит на метал, ми зможемо ці 1,5 млн тонн реалізувати всередині країни", - сказав Прем'єр-міністр. Крім того, він зазначив, що уряд планує вжити низку заходів для залучення внутрішніх інвестицій. "Без власних інвестицій до нас не прийдуть іноземні інвестори", - наголосив Азаров.