УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Україна зможе через 7 років відмовитися від російського газу

270
Україна зможе через 7 років відмовитися від російського газу

Україні потрібно 7—8 років для того, щоб перейти на самозабезпечення газом, заявив екс-уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський. "Через 7—8 років при тих планах, які декларуються останній рік, Україна має абсолютно всі можливості перейти на власне забезпечення газом, при цьому скоротивши його споживання, перевівши частину галузей на вугілля і збільшивши видобуток альтернативних енергоносіїв: чи то сланцевий газ, чи то метан", — сказав він.

Видео дня

За його словами, нині першочерговим завданням є скорочення обсягів споживання газу. "Ми дві третини газу імпортуємо, а загалом спалюємо 55—60 мільярдів кубометрів газу за рік. Це надто багато. Очевидно, що першочерговим завданням є скорочення споживання газу та інших енергоносіїв, у тому числі вугілля. Заміняти газ вугіллям, не зменшуючи кількості спалюваних гігакалорій, це є дорога в нікуди. Треба обирати оптимальну середину", — наголосив Соколовський.

Одним з можливих шляхів такої економії експерт назвав перепрофілювання металургійної галузі. "В Україні ще з радянських часів дуже ефективно працює металургійна галузь. Це важливий чинник наповнення бюджету і стояння на ногах держави як такої. Можна поступово перепрофілювати металургію на інші види діяльності, наприклад, наукомісткі і не випускати напівфабрикати", — підкреслив він.

Гендиректор енергетичної компанії ДТЕК Максим Тимченко у свою чергу також вважає, що Україна в змозі самостійно забезпечувати більшу частину своїх потреб у природному газі. Для цього в галузь треба інвестувати близько 47 млрд доларів.