Україна в питаннях євроінтеграції відстає від Молдови та Грузії - дослідження

270
Україна в питаннях євроінтеграції відстає від Молдови та Грузії - дослідження

Україна за багатьма показниками відстає від Молдови та Грузії в питаннях європейської інтеграції. Про це свідчать дані проведеного Міжнародним фондом "Відродження" дослідження "Індекс європейської інтеграції країн Східного партнерства".

Видео дня

"Результат нашого індексу показав, що Україна, яка колись вважалася флагманом європейської політики сусідства, насправді за багатьма показниками поступається Молдові й Грузії", - сказала директор Європейської програми Фонду Ірина Солоненко.

За її словами, порівняно з іншими країнами Східного партнерства Україна демонструє найбільший розрив між інтенсивністю і глибиною зв'язків з ЄС з одного боку та рівнем внутрішніх перетворень - з іншого. "Незважаючи на відносну розвиненість зв'язків з ЄС, Україні не вдалося досягнути значних результатів у сенсі наближення до стандартів ЄС", - додала експерт.

Як вона зазначила, це свідчить про те, що політична воля кожної з країн Східного партнерства є рушійною силою європейської інтеграції.

Солоненко також зазначила, що за результатами Індексу Україна демонструє великий розрив між високим рівнем економічної інтеграції з ЄС та досить низьким рівнем розвитку ринкової економіки та бізнес-клімату. "Низький рівень розвитку ринкової економіки є певним парадоксом з огляду на те, що Україна завершила переговори щодо зони вільної торгівлі, тоді як Молдова лише має розпочати такі переговори, а інші країни Східного партнерства - у більш віддаленій перспективі", - сказала вона.

Індекс європейської інтеграції країн Східного партнерства має на меті здійснення щорічного оцінювання процесів європейської інтеграції у країн Східного партнерства - Україні, Молдові, Білорусі, Грузії, Вірменії і Азербайджані - у порівняльній перспективі.

В межах Індексу розглядаються три основні виміри європейської інтеграції: глибина та інтенсивність зв'язків з ЄС на різних рівнях, внутрішні перетворення у країнах Східного партнерства, які наближують ці країни до стандартів ЄС, інституційне забезпечення європейської інтеграції. Понад 30 експертів з країн Східного партнерства та ЄС працювали над розробкою пілотного видання Індексу починаючи з січня 2011 року.