newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Україна потрапила в п'ятірку найгірших економік світу

186
Україна потрапила в п'ятірку найгірших економік світу

Україна потрапила в п'ятірку найгірших економік світу. До такого висновку прийшов журнал Forbes, проаналізувавши макроекономічні показники більшості країн світу за останні роки і прогнози розвитку до 2012 року. Найгіршою економікою світу на середину 2011 року є Мадагаскар. Другою в списку виявилася Вірменія, третьою - Гвінея, Україна і Ямайка - відповідно на четвертому і п'ятому місцях.

Видео дня

Про Вірменію в рейтингу Forbes сказано, що ця країна ніяк не може відновитися від кризи. У 2009 році ВВП Вірменії впав відразу на 15 відсотків. При цьому в країні залишається висока інфляція (близько семи відсотків), а ВВП на душу населення складає менше трьох тисяч доларів. Це менше однієї третини від аналогічного показника у сусідньої Туреччини.

Що стосується України, то про неї в рейтингу сказано, що її ВВП на душу населення знаходиться на рівні таких країн як Сербія і Болгарія. При цьому інфляція в Україні складає близько 10 відсотків. Заважають розвиватися Україні корупція, погані державне управління і судова система.

Про лідера рейтингу - Мадагаскар - мовиться, що ВВП на душу населення на острові складає лише 387 доларів, а інфляція - 8,5 відсотка. При цьому ціна рису, основного продукту харчування на Мадагаскарі, збільшилася за останні два роки удвічі.

Forbes сформував рейтинг на основі статистики по зростанню ВВП й інфляції за три роки (включаючи прогнози МВФ на 2012 рік), по ВВП на душу населення і по торговому балансу країн.

Примітно, що результати такого ж рейтингу рік тому сильно відрізнялися від нового. Тоді перше місце займала Зімбабве, друге - Демократична республіка Конго, а третє - Гвінея. Лідер рейтингу 2011 року - Мадагаскар - був лише на 10 місці, а Вірменії і України в списку не було взагалі.