УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Україна і Білорусь домовляються про спільне виробництво ліків і світлодіодів

519
Україна і Білорусь домовляються про спільне виробництво ліків і світлодіодів

Прем'єр-міністр України Микола Азаров попросив голову Ради Міністрів Республіки Білорусь Михайла Мясниковича розглянути проекти спільної розробки та виробництва світлодіодів та субстанцій для ліків. Як повідомила прес-служба уряду, сьогодні відбулася телефонна розмова двох політиків. Сторони обговорили актуальні питання двосторонніх відносин, відзначили їхній нормальний розвиток.

У обох країн є й добротні напрацювання, і необхідна виробнича база в сфері розробки ліків, відзначають в уряді, додаючи, що об'єднання зусиль обіцяє ефект акселерації виробництва і посилення маркетингових позицій. В Україні проекти будуть реалізовані в рамках програм енергоефективності та імпортозаміщення.

Глава українського уряду підкреслив, що світлодіоди мають дуже хороші перспективи на світовому ринку, а вітчизняне фармакологічне виробництво уряд буде підтримувати і відроджувати після удару, завданого йому транснаціональними корпораціями в 90-х роках.

Україна щорічно імпортує ліків приблизно на 4 мільярди доларів, а тому зменшення залежності від імпорту, у багатьох випадках критичного - це стратегічний пріоритет для уряду. Також сторони обговорили стан справ у сільському господарстві, хід збирання врожаю та осінньо-польових робіт.