newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

У Європі коментують справу Тимошенко

276
У Європі коментують справу Тимошенко

Попри те, що лідери країн ЄС поки що утримуються від різких коментарів щодо можливості призупинення переговорів з українською владою щодо зони вільної торгівлі і укладення угоди про асоціацію, в Європі і світі все частіше лунають заяви, які не відкидають такої можливості.

Видео дня

Низка авторитетних у світі громадських діячів закликали лідерів країн Європейського Союзу проводити активнішу політику щодо України. Про це йдеться в опублікованій на сайті статті впливового видання Project Syndicate. Автори звернення, серед яких колишній президент Чехії Вацлав Гавел і Далай-лама, вважають, що ЄС повинен вимагати від українських посадовців звільнити лідерів української опозиції і надати їм можливість захищатися. В статті також йдеться про поширення у світі думки про політичний характер суду проти Юлії Тимошенко та недотримання в ньому українською владою принципів верховенства права.

Заяву, яку можна розцінити як підтримку Юлії Тимошенко, зробив і президент Російської Федерації Дмитро Медведєв. Він наголосив, що позиція російської влади єдина: "Ми ж розуміємо, яким чином судять Тимошенко і за що. Її судять за домовленості з Росією, а не за колишні гріхи", – підкреслив він.

Резонансну справу прокоментував і керівник українського уряду Микола Азаров. Урядовець під час відкритої лекції для студентів столичного університету заявив, що попередницю судять за фальсифікацію урядових директив: "Знаючи прекрасно, що уряд ці директиви ніколи не затвердить, вона створила фальшивку під назвою "директиви Уряду України" і дала Дубині на підпис". На думку пана Азарова, укладені з росіянами угоди були невигідними для України, і тодішній склад Кабміну не підтримав би укладення контракту.

В команді Юлії Тимошенко коментарі урядовця розцінили як тиск на суд. Адвокат Сергій Власенко назвав висловлювання пана Азарова про підробку документів неправдивими: "Азаров заявляє, що Україна крокує в Європу, але я не уявляю собі, щоб до винесення вироку суду в будь-якій європейській країні прем’єр-міністр держави дозволяв собі оголошувати вирок у справі. Мені дуже цікаво, як після всього цього президент Янукович буде розповідати іноземним послам, що українська влада не впливає на українські суди", – резюмував Сергій Власенко.

Захисники Тимошенко невпинно критикують суд за необ’єктивність. Вони звертають увагу, що суддя відхиляє практично всі її прохання долучити до справи документи, які можуть свідчити про невинуватість підсудної. Водночас, клопотання прокурорів майже завжди задовольняються. У четвер суддя Родіон Кіреєв вкотре відхилив прохання Тимошенко про звільнення.