УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Чорнобильській зоні жити безпечно - ООН

294
У Чорнобильській зоні жити безпечно - ООН

Потерпілі від Чорнобильської катастрофи землі на сьогоднішній день безпечні для життя. Про це повідомила директор представництва Програми розвитку ООН в Україні Рікарда Рігер. "У зонах, які потерпіли внаслідок катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції, на сьогоднішній день жити безпечно", - зазначила Рігер.

Видео дня

За її словами, основним завданням на сьогодні є донести за допомогою ЗМІ до громадськості вичерпну інформацію про те, як максимально знизити ризики проживання на потерпілих територіях. "Ми повинні інформувати людей, які проживають недалеко від Чорнобильської зони або потерпіли від наслідків катастрофи", - сказала вона. Крім того, на думку представника ООН, необхідно проводити широку інформаційну кампанію спільно з органами влади щодо зонування територій та їхньої безпеки.

У свою чергу, голова Державного агентства з управління зоною відчуження Володимир Холоша зазначив, що на потерпілих від аварії територіях фіксується низька народжуваність: "На сьогоднішній день демографічна ситуація у цих регіонах склалася у бік переважання старого населення, отже, народжуваність нижча".