newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Тігіпко: пенсійний вік жінкам піднімуть вже з 1 травня

210
Тігіпко: пенсійний вік жінкам піднімуть вже з 1 травня

Підвищення пенсійного віку в Україні розпочнеться з 1 травня цього року. Про це заявив віце-прем'єр-міністр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Видео дня

За його словами, це станеться у випадку, якщо Верховна Рада до кінця квітня ухвалить Закон про пенсійну реформу. Він також запевнив, що уряд не буде відкликати з парламенту законопроект про пенсійну реформу, а вносити до нього зміни будуть "через депутатів більшості".

Тігіпко зазначив, що накопичувальну пенсійну систему будуть впроваджувати з 1 січня 2013 року. "Раніше не можна. Тому що ми маємо вирішити усі проблеми з солідарною пенсійною системою", - наголосив віце-прем'єр.

Тігіпко також заявив, що на першому етапі впровадження накопичувальної системи громадяни зможуть вносити грошові внески тільки до державних пенсійних фондів. Віце-прем'єр обіцяє державні гарантії захисту пенсійних заощаджень.

Разом з тим, Тігіпко зазначив, що з часом на український ринок будуть допущенні і закордонні пенсійні фонди. "Без приватного сектора ніяк не можна. Я думаю, що до нас мають зайти найкращі фонди зі світовими іменами", - наголосив він.

Спочатку пенсійна реформа передбачала поступово підвищувати пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців починаючи з 2011-го. Для чоловіків, які працюють на державній службі, пенсійний вік повинен бути підвищений до 62 років з 2013 року.