newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Штрафи за порушення антимонопольного законодавства зростуть в чотири рази

648
Штрафи за порушення антимонопольного законодавства зростуть в чотири рази

5 липня Верховна Рада України прийняла закон, яким в чотири рази збільшила мінімальний розмір штрафів за порушення антимонопольного законодавства. За закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення регулювання у сфері захисту економічної конкуренції проголосували 252 народних депутати.

Видео дня

Згідно з документом, мінімальний розмір штрафів за порушення антимонопольного законодавства - чотири тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Раніше мінімальним штрафом була одна тисяч неоподатковуваних мінімумів.

Прийнятий закон також дозволяє іноземним суб’єктам господарювання оплачувати витрати, пов’язані з розглядом їх заяв, в іноземній валюті. Плата за компенсацію витрат, пов’язаних з розглядом заяв, вноситься у гривнях. Суб’єкти господарювання, які перебувають за межами України, можуть вносити плату в євро або доларах США за офіційним курсом НБУ на день внесення такої плати. Закон вносить зміни до законів України Про антимонопольний комітет України і Про захист економічної конкуренції і набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Нагадаємо, в червні Антимонопольний комітет України оштрафував одне з найбільших підприємств хімічної галузі країни "Дніпроазот" на суму 100 млн грн.