newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Прем'єр Японії: ситуація на АЕС залишається непередбачуваною

198
Прем'єр Японії: ситуація на АЕС залишається непередбачуваною

Японський прем'єр-міністр Наото Кан оголосив, що уряд перебуває у стані підвищеної готовності в зв'язку з аварією на АЕС "Фукусіма", а ситуація на аварійній АЕС залишається непередбачуваною. Роботи на станції буксують через високий рівень радіації у воді, якою охолоджували реактори. Рівень опромінення в чотири рази перевищує граничну річну норму. За останніми даними, із зовнішнього боку одного з енергоблоків атомної електростанції "Фукусіма-1" виявлено високорадіоактивну воду, а в ґрунті поблизу АЕС виявлений плутоній.

Видео дня

Виступаючи перед парламентом, Кан назвав ситуацію "непередбачуваною" і запевнив, що уряд працює в терміновому порядку. За словами спостерігачів, уряд Кана звинувачують у нерішучості й зволіканні.

Також в Японії не припиняються землетруси. Так, на північному сході країни відбулася ціла серія повторних землетрусів магнітудою від 4-х до 6-ти сталася на північному сході Японії. Епіцентр знаходився в районі міста Сендай. Серйозних руйнувань не зафіксовано. Тривога у зв'язку з можливим приходом цунамі знята.