УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Обстеження Тимошенко можливе, якщо буде рішення суду - Аніщенко

222
Обстеження  Тимошенко можливе, якщо буде рішення суду - Аніщенко

Комісія Міністерства охорони здоров'я готова додатково обстежити екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко поза межами СІЗО та зробити їй МРТ, якщо буде відповідне рішення суду. Про це заявив міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко під час години запитань до уряду у Верховній Раді 18 листопада. "Щоб обстежити рентгенологічно і провести обстеження магнітно-резонансної томографії, потрібне рішення Апеляційного суду міста Києва. І ми готові надати допомогу, якщо отримаємо рішення Апеляційного суду", - заявив він.

Видео дня

Міністр підкреслив, що визначенням порядку обстеження Тимошенко та надання їй медичної допомоги займається пенітенціарна система. Він додав, що фахівці МОЗ більше 20 разів намагалися обстежити Тимошенко, однак вона дала згоду лише на 5 обстежень. За його словами, лікарі обстежили Тимошенко, наскільки це було можливо, і на даний момент вона отримує лікування.

Водночас народний депутат від фракції БЮТ Сергій Власенко заявив, що екс-прем'єрка не отримує жодної медичної допомоги. "Я бачив її вчора особисто, і жодної медичної допомоги протягом двох тижнів нема", - сказав Власенко. Він додав, що саме комісія МОЗ має зробити висновок про необхідність додаткової діагностики. "Якщо вони пам'ятають клятву Гіппократа, вони повинні написати, що треба провести інструментальну діагностику, яку в умовах слідчого ізолятора зробити неможливо", - вважає депутат. У свою чергу Аніщенко заявив, що комісія востаннє обстежувала Тимошенко 7 та 9 листопада. "Вони (комісія. - Ред.) рекомендували обстеження МРТ та рентгенологічне обстеження", - підкреслив він.