МВФ чекає від України підвищення цін на газ

333
МВФ чекає від України підвищення цін на газ

Міжнародний валютний фонд (МВФ) заявляє, що Україні, щоб отримати наступний транш кредиту, у будь-якому випадку доведеться підвищувати тарифи на газ для населення. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр під час круглого столу на тему "Держборг і платіжний баланс: наскільки серйозні загрози для фінансової стабільності без допомоги МВФ"?.

Видео дня

Зокрема він нагадав, що серед умов продовження співпраці з МВФ, були зобов'язання України відмінити викуп Нацбанком за номіналом "рекапіталізованих" ОВДЗ, прийняття пенсійної реформи, підняття тарифів на газ і утримання дефіциту бюджету в обумовлених межах (3,5% ВВП у 2011 р. і 2,5% у 2012 р.). За словами Альєра, якщо перша умова виконана повністю, щодо другої, то МВФ у п'ятницю, 9 вересня, отримав текст "пенсійного" закону і зараз його аналізує, то третя та четверта умови Україною поки що не виконані.

При цьому, підкреслює представник МВФ, по тарифах на газ Україна не виконала ані початкове зобов'язання (підвищити на 50% у квітні 2011), ані переглянуте (про підвищення на 20% у квітні і на 10% у липні), хоча воно є одним із ключових, і без його реалізації отримання траншу неможливе.

Нагадаємо, у червні Кабінет Міністрів звернувся із проханням до МВФ відкласти розгляд питання про підвищення тарифів на газ для населення.