newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Імпортні автомобілі подорожчають не раніше наступного літа - експерт

876
Імпортні автомобілі подорожчають не раніше наступного літа - експерт

Збільшення державних зборів на ввезення імпортних автомобілів в Україну можливо буде прийнято не раніше ніж влітку 2012 року. Про це заявив віце-президент Асоціації автовиробників України "Укравтопром" Юхим Хазан на клуглом столі в Києві.

Він нагадав, що 2 червня 2011 року було подано та прийнято Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Комісією з міжнародної торгівлі рішення про початок спеціального розслідування щодо імпорту автомобілів в Україні з об'ємом двигуна до 2,2 л. Хазан підкреслив, що вітчизняний автопром не виробляє автомобілі з великим об'ємом двигунів.

Зараз заяву від українських виробників знаходиться на розгляді, але на даний момент підприємства-ініціатори займаються заповненням опитувальника від Мінекономіки. "Це досить велика робота. І закінчення цієї роботи буде десь в середині листопада", - додав він.

Видео дня

Як розповів Хазан лише після завершення заповнення опитувальника почнуться публічний слухання з цього питання. Одночасно Мінекономрозвитку перевірить дані, зазначені в анкетах. "Опросники двох видів: конфіденційна і неконфіденційна версія. Неконфіденційна версія буде передана нашим опонентам ", - розповів віце-президент Асоціації автовиробників України. За словами Хазана весь процес розгляду справи може затягнутися до літа наступного року. Він додав, що на даний момент ще рано говорити про прийняття чи неприйняття певних заходів.

Нагадаємо, збільшення мит домагається Асоціація автовиробників України "Укравтопром" (одним із засновників цієї організації є ВАТ "ЗАЗ", підконтрольне депутату Таріелу Васадзе, який перейшов з БЮТ до ПР). Згідно з ініціативою, пропонується ввести спецмито 33,4% на легкові автомобілі з об'ємом двигуна 1000-1500 куб сантиметрів і 47% для легкових авто з об'ємом двигуна 1500-2200 куб см. На даний момент мито на імпорт авто складає 10%.

Країна член-СОТ має право через три роки після свого вступу до організації переглянути умови імпорту, але тільки за згодою країн-експортерів. ЄС, США, Японія і Південна Корея у відповідь на підвищення мит на автомобілі можуть вимагати зменшення або скасування імпортного мита на інші товари і навіть закрити свої кордони для українських товарів.