Мер Львова: заборона продажу алкоголю в МАФах – принципова

345
Мер Львова: заборона продажу алкоголю в МАФах – принципова

15 грудня на сесії Львівської міської ради буде розглядатися питання про заборону продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв у малих архітектурних формах на території Львова. Про це 12 грудня повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

Видео дня

Мер зазначив, що місто ініціює таку ухвалу з огляду на рівень поширення вживання алкоголю серед неповнолітніх. "Визначення "слабоалкогольні напої" викликає найбільше дискусій – це і пиво, і слабоалкогольні коктейлі. Вони є тою голкою, на яку підсідає дитина, і втягується в процес вживання алкоголю. Статистика по Україні є кричущою. Україна займає перше місце у світі за рівнем дитячого алкоголізму. 40% дітей, віком після 10 років, уже знають смак алкоголю, – прокоментував А.Садовий. - Кожне четверте отруєння, з яким потрапляє у Львові в лікарню дитина, це – отруєння алкоголем. Це жахливі речі".

За його словами, є десятки прикладів, коли саме у МАФах продавали неповнолітнім пиво та алкоголь. "Якщо в магазині є відеоспостереження і ймовірність, що не продадуть неповнолітньому алкогольні і слабоалкогольні напої – 99%, то в МАФах, особливо коли темніє досить швидко, ми маємо десятки-десятки прикладів, коли дітям продавали пиво і алкоголь", - сказав А.Садовий.

Міський голова також зазначив, "що прийняття цієї ухвали буде складним".

"Громада міста Львова на 90% підтримує її, представники усіх конфесій її підтримують, медики та освітяни підтримують. Лишилося переконати депутатів міської ради", - наголосив мер.

За його словами, є лобі, щоб не приймати цю ухвалу. "Є лобі, яке говорить, що це - робочі місця. Куди ми йдемо? Робочі місця для споювання дітей? У такому випадку ще вигідніше продавати наркотики. Ніколи ніхто не отримає ні щастя, ні добра, якщо буде заробляти гроші на споюванню і людей, і дітей", - заявив А.Садовий.

Міський голова додав, що він, як і громада міста, налаштований принципово – домогтися встановлення заборони на продаж алкоголю і слабоалкогольних напоїв у МАФах Львова.

Зазначимо, 10 грудня у Львівській міській раді відбулися громадські слухання проекту цієї ухвали. Всі пропозиції, озвучені на громадських слуханнях щодо заборони продажу алкогольних та слабоалкогольних виробів у МАФах, будуть розглянуті. Про це заявила заступник начальника управління економічної політики ЛМР Вікторія Довжик.