УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Чечетов: екстремізм та незрілість деяких політиків можуть зіпсувати відносини із Росією

261
Чечетов: екстремізм та незрілість деяких політиків можуть зіпсувати відносини із Росією

Закликати до скасування "Харківських угод" можуть тільки політики, що не дозріли до розуміння загальнодержавних проблем та політики-екстремісти. Таку думку висловив народний депутат України із фракції Партії регіонів Михайло Чечетов, коментуючи заяви окремих опозиційних політиків про необхідність скасування "Харківських угод".

Видео дня

"Політики, які заявляють про необхідність розірвання "Харківських угод" – безвідповідальні, та ще не доросли до розуміння державної політики. У них хуторянське мислення", - зазначив Михайло Чечетов.

Народний депутат нагадав, що угоди, про які йде мова, мають не лише економічне підґрунтя (знижка на газ), але й політичне – прояв дружнього ставлення.

"Вони що, хочуть зробити з Росії ворога?", - запитав Михайло Чечетов.

Парламентарій вважає, що розірвання угод матиме негативні політичні та економічні наслідки та жодним чином не покращить переговорний процес із газових питань між Україною та Росією.

Раніше лідер політичної партії "Фронт Змін" Арсеній Яценюк закликав українську владу звернутися до Конституційного суду для того, щоб скасувати рішення про ратифікацію Верховною Радою "Харківських угод". Це, на його думку, дозволить посилити її позиції у переговорному процесі щодо газу із Москвою.

Коментуючи цю заяву, Михайло Чечетов щиро здивувався, що політик такого рівня, як Арсеній Яценюк, закликає до таких необдуманих кроків.

Нагадаємо, 21 квітня 2010 року Президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі. В обмін на цю угоду Україна добилася зниження ціни на російський газ на 30%, але не більш ніж на 100 дол. за тисячу кубометрів. 27 квітня ВР ратифікувала цю угоду.

Представники влади наголошують, що підписання цих угод було вимушеним кроком, наслідком підписання "газових угод" 2009 року. У разі денонсування "Харківських угод" ціна газу підніметься до 447 доларів.