newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Андрій Первозванний починав у Болгарії

243
Андрій Первозванний починав у Болгарії

Болгарські археологи відкрили вівтарну частину стародавнього храму Святих Апостолів, побудованого, за переказами, на місці зішестя на чорноморський берег і початку проповіді Св. Апостола Андрія Первозванного.

Видео дня

В останні століття було відомо про існування храму, що згодом став монастирем. Проте відомості про його точне місце розташування були втрачені. Після ретельного аналізу джерел археологи прийшли до висновку, що він знаходився на мисі Скамні біля стін стародавньої фортеці в Созополі.

У січні були проведені попередні розкопки, а днями - виявлені перші знахідки. Поки археологи повідомляють, що церква близька за планом до відомого храму Христа Пантократора в Несебрі.

Археологи сповнені надій, вони не виключають, що надалі в ході розкопок будуть знайдені важливі святині. У минулому році археологи розкопали на острові Светі-Іван, розташованому поблизу Созополя, залишки стародавнього великого монастирського комплексу, у вівтарній частині храму якого вони виявили мощі, імовірно Св. Іоанна Хрестителя.

Місцева влада планує повністю розчистити і по можливості відновити церкву Святих апостолів.