УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

ВР пропонує делегувати МОЗ повноваження щодо порядку проведення щеплень

237
ВР пропонує делегувати МОЗ повноваження щодо порядку проведення щеплень

Верховна Рада пропонує делегувати Міністерству охорони здоров’я повноваження щодо затвердження переліку та порядку проведення профілактичних щеплень.

Видео дня

Відповідний законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від інфекційних хвороб в першому читанні підтримали 326 народних депутатів.

Окрім того, даним законопроектом визначаються критерії обов’язковості профілактичних щеплень, що мають проводитись населенню України, а також встановлюються загальні вимоги до проведення профілактичних щеплень.

Законопроектом запроваджується сертифікат профілактичних щеплень як документ встановленого зразка, що містить відомості про проведені профілактичні щеплення чи відмову від них, наявність медичних протипоказань після вакцинальних реакцій чи ускладнень. Також пропонується забезпечити щорічний перегляд календаря профілактичних щеплень з урахуванням епідемічної ситуації в Україні та у світі.

Крім того, документом пропонується скасувати вимогу чинної норми статті 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" щодо заборони відвідування дитячих закладів, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, на заміну якої запроваджується норма щодо тимчасових обмежень відвідування на період неблагополучної епідемічної ситуації.