newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Роботодавці в Україні пропонують майже 60 тис. вакансій

465
Роботодавці в Україні пропонують майже 60 тис. вакансій

В Україні на початок року зафіксовано майже 60 тисяч вакансій, якими можуть скористатися безробітні. "Станом на 1 січня 2012 року, база даних державної служби зайнятості налічувала 59,3 тис. вакансій. Водночас на обліку в центрах зайнятості перебували 501,4 тис. незайнятих громадян", - повідомили у відділі зв'язків із громадськістю та ЗМІ Державної служби зайнятості (ДСЗ).

Видео дня

При цьому там повідомили, що серед безробітних майже 243 тис. є особами, які раніше займали робітничі місця, понад 170 тис. - посади службовців і 88 тис. - особи без професії: "Окрім того, серед безробітних практично половину становить молодь до 35 років, а майже кожен п'ятий - не здатний на рівних конкурувати на ринку праці".

Характеризуючи ситуацію на ринку праці України, у ДСЗ зазначили, що нині постійним попитом користуються кваліфіковані робітники: "Слюсарі, токарі, фрезерувальники, електрогазозварники, малярі, мулярі, штукатури тощо. Залишається значним дефіцит водіїв, продавців, кухарів, менеджерів зі збуту, двірників та комірників. Також затребувані медсестри, лікарі, інженери, IT-спеціалісти".

Загалом за направленням державної служби зайнятості протягом 2011 року працевлаштовані 762,7 тис. незайнятих громадян, що на 18,2 тис. осіб більше, ніж позаторік. Термін пошуку роботи скоротився до трьох місяців. Шляхом надання дотацій роботодавцям змогли працевлаштуватися понад 35 тис. громадян, а професійне навчання пройшли 215,6 тис. безробітних.

В оплачуваних громадських роботах взяли участь 363 тис. осіб, які працювали на суспільно корисних роботах: благоустрій населених пунктів, догляд за особами похилого віку, участь у ліквідації наслідків повені тощо. "Це дозволило безробітним отримати легальний заробіток у період пошуку роботи, відновити трудові навички, зарекомендувати себе як кваліфікованих працівників та отримати постійну роботу", - повідомили в ДСЗ.