newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Україна потребує "перезавантаження" – історик

231
Україна потребує 'перезавантаження' – історик

Україна потребує «перезавантаження», тобто гри за новими правилами. Проте перед політичною революцією має відбутися революція цінностей, вважає український історик Ярослав Грицак.

Видео дня

«Я не вважаю, що ці правила мають бути якісь унікальнi. На щастя, українцям не треба відкривати Америки чи винаходити велосипеда. Україні потрібно запровадити просту формулу – «ринок плюс демократія». Звичайно, ця формула не є ідеальною, вона також дає збої i провокує нові кризи. Але ці кризи не є революційними, їх вирішують у рамках один раз запущеного механізму», – говорить Грицак в інтерв'ю «Експресу».

Щоб «перезавантажити» Україну, до влади має прийти вмотивована i рішуча еліта, котра знає, що і як треба робити. Це, власне, вона є носієм нових цінностей і, користаючи з доступу до державних ресурсів (школи, мас-медіа і так далі), поступово поширює ці цінності на все суспільство.

Нагадаємо, Ярослав Грицак – український історик і публіцист. Доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету, Директор Інституту історичних досліджень Львівського державного університету ім. І. Франка, гість-професор Центральноєвропейського університету у Будапешті, Перший віце-президент (1999-2005) Міжнародної асоціації україністів.