Начальник карного розшуку радить, як запобігти крадіжкам

570
Начальник карного розшуку радить, як запобігти крадіжкам

Років два тому квартирні крадії виходили гастролювати влітку, під час відпусток, нині «сезону» не існує. Можливо, впливає криза. Як вберегти своє житло, яких вжити заходів щодо запобігання цього злочину – розповідає начальник відділу карного розшуку Дніпровського РУ Олександр Кузьмін.

Видео дня

Надійний охоронець – пес

Щоб після повернення після робочого дня не застати своє житло розореним, потрібно потурбуватись про замки у вхідних дверях. Найчастіше зламують замки у вигляді напівмісяця.

- Чим довший ключ і чим більше на ньому різних зубців, тим складніше підібрати до нього відмичку – говорить Олександр Кузьмін. Дешеві китайські замки не лише досить легко відкрити, наявність ключів-двійників досить велика. Тому такі замки відкривають не відмичкою, а просто підбирається ключ. Кодовий замок на дверях - це вже не перешкода для крадіїв. А от в будинках, де є електронні замки, досить рідко трапляються крадіжки. Не наважуються домушники і відвідати квартиру, де є четверолапий друг. Влітку 2009 року був затриманий крадій на Русанівський Садах, який «обчищав» будинки не лише у відсутніть господарів, а навіть уночі міг ходити по домівках та... знімати прикраси зі сплячих. За це оперативники охрестили його «Сонником». Дехто навіть не звертався до міліції, бо не міг логічно пояснити зникнення своїх речей. Але житло, яке охороняв пес, навіть такий злодій обходив десятою дорогою.

Ми самі провокуємо злочинця

Інколи домогосподарки, або молоді жінки, виходять в гості до сусідки на «хвилинку» і не зачиняють двері. Тільки через декілька днів помічають зникнення своїх речей.

- Був затриманий 30-річний чоловік, який днями вештався під’їздами і начебто випадково вдирався до незамкнених помешкань. Якщо натикався на господарів – вибачався, мовляв, переплутав поверхи. А коли нікого не було - оббирав до нитки.

Існує думка - якщо у закритому замку залишити ключ, то його не відкрити. Та є вже й такі фахівці, які спеціалізуються саме на цьому. В столиці був затриманий крадій-одинак, який вдерався до віталень за допомогою звичайної кулькової ручки. Поки господарі відпочивали, забирав з собою гаманці та шуби.

Спокушають зловмисників і виставленні в під’їзді коробки від дорогої щойно придбаної побутової техніки. Часто цікаву інформацію крадії здобувають від дітей та родичів. Останні з захопленням люблять повідомляти випадковим людям у ліфті або на дитячих майданчиках про покупки сім’ї та плани на відпустку.

Зробити схованку від крадія майже неможливо

Досвідченому грабіжнику достатньо 3-5 хвилин, аби визначити матеріальний рівень хазяїв. І це не обов’язково обстановка в квартирі. В першу чергу йдуть до кухні, ванної кімнати, щоб подивиться, яким милом, зубною пастою користуються. Яка марка холодильника та його вміст.

Зазвичай пошуки грошей займають 5-7 хвилин.

Перше, де шукають – це книги. Відразу впадає в око книга з чистою від пилу палітуркою. Згодом перевіриться постільна білизна, дитячі м’які іграшки, квіткові вазони. Ванна кімната – особлива розмова. Зливні бачки унітаза, вентиляційні труби, місце під ванною – все це перевіряється на стадії розвідки.

Рятуємо нажите добро

Для цього можна скористатися такими способами:

- під час відпустки попросити вахтерів перевіряти цілісність замків вхідних дверей,

домовитися з сусідами про регулярну виїмку пошти зі скриньки і включення ввечері світла в квартирі;

- на підвіконнях першого поверху виставляти вази з квітами, різні скляні

предмети, аби створити шум під час несанкціонованого відкриття вікна.

Та це навряд чи врятує від професіонала. Злодій йде до мети впевнено - вивчає звички, режим дня потенційної жертви. Вищенаведене згодиться хіба що від новачків.

Ефективний захист від грабіжників

Кожний «ведмежатник» спеціалізується на якомусь певному виді замків. Тому подвійні двері краще оздоблювати замками різних конфігурацій.

Дорогі речі та цінності можливо здати до ломбарду, де є вакуумні резервуари для хутра, що допоможуть зберегти як від молі так і від старіння. Для зберігання грошей та цінностей згодиться банк.

Залишати ж цінне вдома варто лише за умови встановлення у квартирі відеоспостереження та сигналізації, під час спрацювання якої бійці ДСО прибудуть за викликом протягом 4 хвилин.

Згідно матеріалів РУ ГУМВС України