УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Фігури змінилися, гравці залишилися

Фігури змінилися, гравці залишилися

Звичайно, що після виборів Президента та формування нового уряду «рейтинг впливовості» політиків мав змінитися. Проте, якщо ми подивимося на вплив «гравців», а не «фігур» української політики, то побачимо, що їх значення майже не змінилося.

Так, дехто з них, наприклад Ренат Ахметов, Ігор Коломойський та Дмитро Фірташ залишаються в двадцятці за впливом. Не дивлячись на те, що є певна неадекватність оцінки «ваги» того ж Ахметова (порівняно з Фірташем) у новій владі, що можна списати на те, що конфігурація уряду та АП стала відомо лише на початку березня) представники ФПГ займають лідируючі позиції.

Загалом даний рейтинг ще раз показує певний формальний підхід експертів, які його формують до оцінки впливу тієї чи іншої персони. Впливовість визначається посадою.

У той же час варто вказати, що сам по собі рейтинг дозволяє визначити окремі тенденції сучасного політичного процесу. Зокрема, на високих позиціях знаходяться представники Церкви, що вказує на «воцерковлення» української влади. Наприклад, показовим є 20 місце Патріарха Руської православної церкви Кирила.

Також варто відзначити, що в рейтингу на 3 місці за впливом стоїть лідер опозиції Юлія Тимошенко, на високих місцях представлені члени її команди та інші опозиційні діячі. Отже опозиція в нас таки є.

Третьою тенденцією є своєрідний транзит «впливу» від старої до нової влади. В лютому до першої тридцятки все ще входили колишній президент Ющенко. Проте вже в березні 100 найпливовіших політиків зазнає суттєвих змін. Саме в цьому місяці остаточно визначиться архітектура нової влади, проявляться нові тенденції.

Віталій Кулик, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства, політолог, спеціально для "Обозревателя"