newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ющенко визнав, що губернатори звільнені через Тимошенко

171
Ющенко визнав, що губернатори звільнені через Тимошенко

Президент Віктор Ющенко пояснює звільнення голів Харківської і Дніпропетровської обласних державних адміністрацій Арсена Авакова і Віктора Бондаря тим, що вони брали участь у виборчому процесі не лише як керівники адміністрацій, але і як прибічники одного з кандидатів в президенти.

Видео дня

Про це він сказав на прес-конференції.

"Я зробив офіційне попередження всім 25 головам обласних адміністрацій: я вас бачу в другому турі виключно поза блоками підтримки одного і другого кандидата. Я вас прошу і вимагаю як президент забезпечити чітке виконання закону про вибори і не гратися паралельно в агітацію або пропаганду у бік одного або іншого кандидата", - сказав президент.

За наявною у нього інформацією, після цього один з кандидатів спробував притягнути губернаторів для надання йому підтримка.

"Запрошує до себе один з кандидатів голів обласних адміністрацій і починає вербування. Я попередив іншим чином: я такі речі не прощатиму", - підкреслив Ющенко Він відмітив, що для нього принциповим питанням була політична незаангажованість влади.

"Лягає пляма на владу, що вона починає повторювати 1999-й рік або 2004-й рік, коли система влади починала грати, окрім обов'язків по організації виборів, ще і окремий політичний процес", - сказав президент.

При цьому Ющенку підкреслив, що його рішення не були спрямовані проти або на підтримку кого-небудь з кандидатів в президенти.

Нагадаємо, що 5 лютого кандидат в президенти, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко висловила думку, що Ющенко звільнив Авакова Бондаря через те, що вони відмовилися підтримувати лідера Партії регіонів Віктора Януковича в другому турі виборів.

4 лютого Ющенко звільнив Бондаря, 5 лютого - Авакова.

Пізніше вони подали у відставку, повідомляють Подробности.