Кремль знищує українську діаспору за мовчазної згоди Києва

459
Кремль знищує українську діаспору за мовчазної згоди Києва

Боротьба з екстремізмом - лише привід для винищення будь-яких проявів самоорганізації української громади в РФ. Таку думку, коментуючи закриття єдиноюї української бібліотеки в Москві, висловив член Політради Народного Руху Богдан Горинь.

Видео дня

"Російські правоохоронці виконують вказівку на "боротьбу з нацоналізмом", одержану після заворушень на етнічному ґрунті в Москві. Тільки мішенню чомусь обрали саме український націоналізм, хоча він тут він у цьому конфлікті взагалі ні до чого", - обурюється Горинь.

Він також нагадує, що в РФ немає жодної української школи, котра б фінансувалась з Держбюджету, в той час як такі російські школи є в кожному обласному і більшості районних центрів України. Крім того, в Україні діють російські театри, центри російської культури та інші установи. "Викликає подив, що відсутність паритету не є предметом переговорів між Україною та Росією. В той час як сусідня Угорщина дає закордонним угорцям представництво в своїх органах влади, Польща видає закордонним полякам "посвідчення поляка", а Румунія паспортизує буковинців - наші керівники роблять вигляд, що закордонні українці їх не стосуються", - заявляє Горинь.

"Те, що відбувається в Росії - це свідоме знищення Кремлем української діаспори як організованої спільноти. І відбувається це за умов мовчазної згоди офіційного Києва" - резюмує він.

Читайте також:

Експерт: екстремізм в українській бібліотеці - це безглуздя МЗС: Россія обіцяла не закривати українську бібліотеку