Ювілейна Червона рута збере майже 400 учасників

459
Ювілейна Червона рута збере майже 400 учасників

16-20 вересня у Чернівцях відбудеться ювілейний 20-й Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики Червона рута. У ньому візьмуть участь майже 400 молодих виконавців.

Видео дня

Всі вони вже пройшли попередній конкурсний відбір і вибороли право брати участь у фіналі фестивалю. Відбір складався з 25 конкурсів і проходив з березня по грудень 2008 року. У ньому взяли участь понад 4 тисячі виконавців.

Відбіркові конкурси проводилися по музичних жанрах: популярна, сучасна танцювальна (денс), рок, акустична та інша музика. У кожній області України були відібрані переможці, а також декілька резервістів, які отримали право виступити на заключному етапі фестивалю та презентувати свій регіон на всеукраїнському рівні.

Крім професіоналізму, основними критеріями відбору були новизна, сучасність і молодіжність, оригінальне творче обличчя, індивідуальність і неповторність виконавців у поєднанні з українською національною виразністю музики і манерою виконання.

У рамках фестивалю, окрім конкурсних змагань, планується організувати літературно-музичні вечори, книжкові ярмарки, показ українських документальних і художніх фільмів, вистави вуличного театру, концерт фольклорних колективів, виставки-ярмарку народних ремесел, виставку сучасного образотворчого мистецтва.

Організатори заявляють, що, на відміну від інших фестивалів, Червона рута залишається єдиним некомерційним фестивалем, який цілеспрямовано підтримує саме українських виконавців, а не зарубіжних зірок. Для участі в конкурсах не потрібні ніякі вступні внески, а вхід для глядачів є безкоштовним, що робить цей захід доступним для всіх бажаючих.

"Фестивалів такого формату немає. Це найбільший і найпрестижніший в Україні україномовний фестиваль сучасної молодіжної музики", - наголосив режисер Червоної рути Тарас Грималюк.

Перший фестиваль української сучасної естрадної пісні Червона рута відбувся ще за часів СРСР - 18-24 вересня 1989 року в Чернівцях, на знак того, що на Буковині жив і творив автор однойменної пісні, популярний виконавець та композитор Володимир Івасюк, пише УНІАН.

Майже 90% відомих, популярних в Україні та за її межами вітчизняних виконавців, відкриті Червоною рутою. Серед них: Ірина Білик, Марія Бурмака, Олександр Пономарьов, Жанна Боднарук, Ані Лорак, Руслана, Ірина Шинкарук, Катя Чілі, Марина Одольська, Катя Бужинська, Андрій Кравчук, Росава, Віктор Павлік, гурти Кому вниз, Брати Гадюкіни, ВВ, Скрябін , Мертвий півень, Плач Єремії, Пікардійська терція, Брати Блюзу, Тартак, Танок на майдані Конго, Шао-Бао тощо.