newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ющенко вимагає від Луценка знайти Лозінського

180
Ющенко вимагає від Луценка знайти Лозінського

Президент України Віктор Ющенко вимагає від правоохоронних органів скоординувати свої дії, виявити принциповість і знайти колишнього депутата від БЮТ Віктора Лозінського, який досі перебуває в розшуку, для доставки його до суду у справі про вбивство Валерія Олійника.

Видео дня

Про це повідомила під час брифінгу прес-секретар голови держави Ірина Ванникова.

«Глава держави відзначив, що критерієм ефективності правоохоронної системи є змога працювати дієво, незважаючи на посади, зв'язки та минуле осіб, які мають постати перед судом», – наголосила вона.

Прес-секретар нагадала, що 3 липня ц.р. Верховна Рада України позбавила Віктора Лозінського депутатських повноважень – у відповідь на звернення Генеральної прокуратури України щодо надання дозволу на притягнення його до кримінальної відповідальності. 7 липня Печерським районним судом м. Києва надано дозвіл на затримання Віктора Лозінського і доставку його до суду.

Разом з тим за дорученням Президента України Генеральною прокуратурою проведено прокурорську перевірку додержання вимог чинного законодавства при наданні мисливських угідь у користування для ведення мисливського господарства і полювання деяким особам, у тому числі й В.Лозінському.

Прокуратура встановила, що мисливські угіддя на території Кіровоградської області, площею близько 29 тис. гектарів, надавалися приватним структурам, пов'язаним з колишнім народним депутатом України В.Лозінським, з порушенням вимог чинного законодавства. Тому прокуратурою Кіровоградської області заявлено позов до господарського суду про визнання незаконними рішень Кіровоградської обласної ради про надання у користування зазначених мисливських угідь. «Відтак Глава Держави наголошує, що злочинці мають відповідати перед законом і понести покарання за вчинений злочин. Пошук і притягнення до відповідальності винних у вбивстві – справа честі правоохоронних органів. Зрештою, доведення до логічного завершення справи Лозінського – тест на професійність, компетентність і спроможність правоохоронців захищати права і свободи українських громадян», – сказала Ірина Ванникова