newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Ющенко пропонує сплачувати валютні кредити гривнями

144
Ющенко пропонує сплачувати валютні кредити гривнями

Президент Віктор Ющенко пропонує Верховній Раді дозволити позичальникам погашати валютні кредити в гривнях за офіційним курсом НБУ на день платежу, говориться у законопроекті № 4666, зареєстрованому в парламенті 15 червня.

Зокрема, Президент пропонує доповнити статтю 49 закону Про банки і банківську діяльність нормою про те, що в разі настання терміну виконання зобов'язань по валютному кредиту, погашення цих зобов'язань може здійснюватися за вибором клієнта як в інвалюті, так і в гривнях за офіційним курсом НБУ на день платежу.

Згідно з пропозицією Ющенка, банкам буде заборонено відмовляти в прийомі платежу у гривнях по валютних кредитах.

Видео дня

Також законопроект передбачає, що банки при наданні кредитів зобов'язані інформувати позичальників про реальні умови кредитування шляхом обов'язкового зазначення в договорі детальної розбивки сукупної вартості кредиту з урахуванням процентної ставки, вартості всіх супутніх послуг та інших фінансових зобов'язань, пов'язаних з обслуговуванням і погашенням кредиту.

Крім того, йдеться в законопроекті, банкам забороняється ускладнювати прочитання тексту за умов згадування в договорі даних про сукупну вартість кредиту.

У законопроекті говориться, що з метою гарантування прав споживачів на незмінність умов кредитування протягом терміну дії кредитного договору, процентна ставка за користування споживчим кредитом може змінюватися лише за погодженням сторін.

Водночас, як пише "Новинар", законопроект передбачає внесення змін і до Цивільного кодексу, закони Про банки і банківську діяльність, Про захист прав споживачів, Про іпотечне кредитування.

Нагадаємо, з 27 лютого Національний банк проводить аукціони з продажу інвалюти для погашення позичальниками валютних кредитів.