newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Польща не поспішає вводити малий прикордонний рух з Україною

177
Польща не поспішає вводити малий прикордонний рух з Україною

Українська сторона досі не отримала ноти МЗС Польщі про завершення польською стороною внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності угодою між Кабінетом міністрів України та урядом Республіки Польща про правила місцевого прикордонного руху.

Про це йдеться у коментарі прес-секретаря українського зовнішньополітичного відомства Василя Кирилича.

Як повідомляє «РБК Україна», він нагадав, що 25 лютого 2009 р. Кабінет міністрів України затвердив угоду з урядом Польщі про правила місцевого прикордонного руху, а також протокол та декларацію до неї. Таким чином, українська сторона виконала свої внутрішньодержавні процедури, необхідні для набрання угодою чинності, про що 30 березня 2009 р. польську сторону було проінформовано нотою МЗС.

Видео дня

Наприкінці травня ц.р. польська сторона передала МЗС України зразок дозволу на спрощений перетин кордону (документ, що має вигляд пластикової картки). Водночас, на сьогоднішній день для оформлення дозволу на спрощене перетинання кордону може використовуватися бланк візової етикетки.

МЗС також зазначає, що моніторинг імплементації договорів про місцевий прикордонний рух з Угорщиною та Словаччиною засвідчив відсутність звернень з боку іноземців та осіб без громадянства до дипломатичних представництв та консульських установ України з клопотаннями про видачу документів на перетинання державного кордону України в межах місцевого прикордонного руху. Це пояснюється передусім тим, що на сьогодні громадяни держав-членів ЄС користуються правом в»їзду на територію України на період до 90 днів без віз та територіальних обмежень, які накладаються на них зазначеними міжнародними договорами.