newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Збільшення видатків для ВР протягнув БЮТ

210
Збільшення видатків для ВР протягнув БЮТ

Закон про збільшення акцизу на пиво прийняли з усіма можливими порушеннями, повідомив народний депутат України (фракція НУ-НС), член Бюджетного комітету Верховної Ради України, заступник голови УНП Ярослав Джоджик.

"Цей законопроект прийнято з порушенням всіх можливих і неможливих варіантів", - заявив депутат.

По-перше, говорить Джоджик, збільшення акцизів - це питання не Бюджетного комітету ВРУ, а питання Комітету податкової політики ВРУ.

"Крім того, згідно з вимогами чинного законодавства, протягом року змінювати податки, навіть в спокійних умовах, а не під час фінансової кризи, не дозволяється", - сказав депутат.

Видео дня

Тим більше, зазначає він, є чітка вимога законодавства - прораховувати всі можливі наслідки введення такого законопроекту.

"Все це було в комплексі порушено", - заявив Джоджик.

Разом з тим він розповів, що в поданому на розгляд ВР законопроекті пропонувалося збільшити акциз до 0,54 грн. і при цьому жодного виділення коштів на Апарат Верховної Ради не передбачалося.

"Але під час засідання, доповідаючи, депутат від БЮТ Олег Ляшко запропонував збільшити акциз до 0,6 грн., і з голосу було запропоновано виділення 97 млн. грн. на діяльність Верховної Ради України", - повідомив депутат.

При цьому він підкреслив, що "з голосу, без жодних обґрунтувань, просто зафіксовано на 100 млн грн збільшити витрати Верховної Ради. У законопроекті такого не було, все було зачитано з голосу".

"Після цього (голова ВР) Володимир Литвин сказав, щоб прийняти в цілому, з усіма доповненнями", - додав він.

Як повідомлялося, 3 червня Верховна Рада України прийняла Закон Про внесення змін до Закону України Про Державний бюджет України на 2009 рік і деякі інші закони України, що передбачає підвищення акцизу на пиво на 93,5% - з поточного рівня 0,31 грн за літр до 0,6 грн за літр.

Доходи бюджету за рахунок надходжень від акцизного збору в проекті закону планувалося направити на додаткові витрати.

Так, вони були пов'язані з допомогою хворим на цукровий діабет, реалізацію заходів з цілодобовим водозабезпечення Львова і на розвиток музею Шевченківського національного заповідника у Каневі Будинок-музей Т. Г. Шевченка.

Але після того, як закон подали на підпис Президенту України, стало відомо, що додаткові кошти від підвищення акцизу на пиво Верховна Рада України має намір направити не тільки на закупівлю інсуліну, але й на утримання свого апарату.