700 тисяч випускників вузів поповнять армію безробітних

186
700 тисяч випускників вузів поповнять армію безробітних

Сьогодні диплом про вищу освіту не гарантує автоматичного працевлаштування, навіть не дивлячись на те, яким би престижним не був вуз, що його видав.

Видео дня

Більше 700 тисяч випускників вузів у червні-липні поточного року поповнять армію безробітних, з них 549 700 випускників здобудуть вищу освіту за державним замовленням, - заявив координатор громадської ініціативи „Студентський захист” Андрій Черних.

Економічна криза лише загострила проблему працевлаштування випускників вузів і в черговий раз довела, що уряд не має системного підходу до вирішення цієї найактуальнішої проблеми для більшості молодих громадян, - підкреслює Андрій Черних.

Працевлаштуватися в умовах кризи, у тому числі і за фахом, практично неможливо. З цією кризою, коли щодня скорочуються робочі місця, людині з досвідом доводиться нелегко, а про новачків взагалі мови немає. В університетах упевнені у своєму майбутньому лише ті, хто піде працювати до родичів або по протекції. Тому навіть після здобування першої вищої освіти багато майбутніх студентів-випускників думають перекваліфіковуватися, але і це коштує грошей. Додаткові курси обійдуться від 1,5 до 4 тисяч гривень. І в такому разі напрошується логічне питання - п'ять років вчився, платив гроші, а тепер починати все спочатку?

Очевидно, що основним завданням держави у сфері вищої освіти є забезпечення потреб суспільства у кваліфікованих кадрах. І це завдання держава сьогодні абсолютно не виконує, підкреслює Андрій Черних.

Слід зазначити, що в Україні існує 920 вищих учбових закладів: 350 університетів і академій, 236 з яких - державної і комунальної форм власності, а також 570 технікумів і коледжів.

Торік в Україні було зареєстровано 931 642 випускники вузів. Із них лише 19,5% отримали направляння на роботу за допомогою учбових закладів. Іншими словами, 181 553 осіб мали на руках після закінчення вузу документ про працевлаштування. Але якщо спиратися на реальні випадки, коли студенти несуть в деканат фіктивні довідки, щоб отримати диплом, то кількість тих, хто реально знайшов роботу за допомогою учбових закладів - набагато менша, - відзначає Андрій Черних.

Сьогодні диплом про вищу освіту не гарантує автоматичного працевлаштування навіть не дивлячись на те, яким би престижним не був вуз, що його видав, підсумовує Андрій Черних.