Росія може переглянути газові домовленості з Україною

264
Росія може переглянути газові домовленості з Україною

Росія допускає перегляд контрактів з Україною на постачання і транзит природного газу, у випадку якщо російські інтереси не будуть враховані при модернізації української газотранспортної системи.

Видео дня

Про це мовиться в повідомленні Міністерства енергетики Росії.

«Реалізація двостороннього підходу без урахування інтересів країн-постачальників приведе до ризиків функціонування системи торгівлі газом, що склалася, на основі довгострокових контрактів на постачання і на транзит газу, оскільки викличе необхідність їх масового перегляду», - цитує Business Information Network текст повідомлення.

Наголошується, що Росія одним з своїх пріоритетних завдань вважає гарантоване забезпечення надійних і безперебійних постачань російського газу європейським споживачам, що безпосередньо впливає на глобальну енергетичну безпеку.

В зв'язку з цим модернізація української газотранспортної системи представляється одним з найбільш корисних заходів в цьому напрямі. «Українська ГТС, як частина єдиної системи газопостачання колишнього СРСР, технологічно пов'язана з російською ГТС. В цілях скорочення технологічних ризиків будь-який процес капітальної модернізації ГТС України необхідно погоджувати з Росією - країною постачальником», - мовиться в повідомленні.