Хав'єр Солана закликає Україну дотриматися умов МВФ

360
Хав'єр Солана закликає Україну дотриматися умов МВФ

Комісар Євросоюзу з питань зовнішньої та безпекової політики Хав’єр Солана на зустрічах з Президентом України Віктором Ющенком та прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко 18 та 19 березня закликав їх діяти "рішуче та швидко задля виконання умов Угоди про стабілізаційну позику від Міжнародного валютного фонду".

Видео дня

Про це повідомили у Представництві Європейської Комісії в Україні.

За інформацією Представництва Єврокомісії, пан Солана висловив серйозну стурбованість ситуацією в Україні, яка стала наслідком сильного впливу глобальної фінансової кризи та тривалих ускладнень на внутрішньополітичній арені.

Він закликав як Президента, так і прем’єр-міністра України діяти рішуче та швидко задля виконання умов Угоди про стабілізаційну позику від Міжнародного валютного фонду, погоджену у 2008 році, а також працювати разом для порятунку країни від фінансової кризи.

Як пише BBC, Хав’єр Солана повторив, що ЄС залишається прихильним до України. Він наголосив, що виконання умов МВФ дуже важливе для того, щоб ЄС був спроможним надалі допомагати Україні рухатись у правильному напрямку.

Міжнародний валютний фонд 5 листопада 2008 року схвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту в обсязі 16,43 млрд. доларів США для зміцнення довіри у фінансовому секторі та допомоги економіці країни, яка постраждала від світової фінансової кризи.

У листопаді 2008 року Україна отримала перший транш кредиту в розмірі 4,5 млрд. доларів.

У січні 2009 року в Україні безуспішно працювала місія МВФ, яка мала ухвалити рішення про надання чи ненадання Україні другого траншу.

9 лютого голова місії МВФ Джейла Пазарбазіолу повідомила, що МВФ планує протягом найближчих тижнів повернутися до перегляду угоди stand-by між МВФ і Україною, а відповідно, до питання про надання другого траншу кредиту.

У МВФ напередодні повідомили, що готові надати другий транш 16-мільярдного кредиту, навіть у разі відчутно більшого дефіциту держбюджету. Але Україна повинна отримати додаткове фінансування для його покриття, наприклад, від Світового банку.