newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

За рік українські медики скоїли 300 злочинів

165
За рік українські медики скоїли 300 злочинів

Торік співробітниками Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю МВС України викрито 300 злочинів на підприємствах, установах і організаціях охорони здоров'я, з них 188 - важкі і особливо важкі.

Видео дня

Як повідомили УНІАН в Департаменті зв'язків з громадськістю МВС, серед викритих злочинів - 27 фактів привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим положенням, у сфері службової діяльності - 242 злочини, з яких 102 пов'язані з хабарництвом.

Вже притягнута до кримінальної відповідальності 121 особа, з них 12 діяли у складі груп.

"Цього року, продовжуючи відробіток порушень у сфері земельних стосунків, ми ставимо за мету аналогічно відпрацювати медичні закупівлі, - повідомив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко під час засідання колегії МВС за підсумками минулого року. - Я вважаю неприпустимим подальше існування в одній з найбідніших країн Європи, якою, на жаль, є Україна, ліків на 30-40% дорожче, ніж в досить забезпечених країнах".

За даними вартових порядку, найчастіше чиновників викривають при порушеннях під час закупівлі товарів і послуг для медичних установ за державні кошти.

Найбільш типовими правопорушеннями є отримання винагороди за надання необгрунтованої переваги під час вибору переможця тендеру, підписання актів виконаних робіт, закупівля товарів, що не відповідають заявленим вимогам проведення тендерів без фактичного придбання товарів чи послуг або по завищених цінах, а також необгрунтоване проведення закупівлі в одного учасника і проведення тендерів за участю підставних учасників.