newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Моряки з «Фаїни» врешті зійдуть на берег

168
Моряки з «Фаїни» врешті зійдуть на берег

Сьогодні близько 10 ранку за київським часом в порт Момбаса нарешті повинна прибути багатостраждальна "Фаїна". Після прибуття моряки пройдуть медогляд, після чого їх поселять в наперед заброньованих для них номерах готелю. Як передає наш спецкореспондент з Момбаси, в готелі судновласник забронював місця на 60 чоловік (вартість одного номеру $60 за добу). У Момбасі моряки пробудуть 2-3 дні, після чого на літаку повернуться до України, повідомляє газета «Сегодня».

Видео дня

У самій Момбасі ажіотаж. Сюди злетілися безліч західних журналістів. Поспілкувавшись з місцевими жителями, складається враження, що про звільнення "Фаїни" в місті знають навіть діти.

"Ми всі про це говоримо. Але більш за все нас обурює, що у нас людям їсти нічого, а уряд купував таку дорогу зброю. А люди нічого не знали про постачання. Це трималося у секреті", - розповів таксист кореспондентові видання.

Вчора до берегів ОАЕ в порт Ель-фуджейр прибуло і турецьке судно Босфорус Продіджі, яке в перших числах лютого звільнили з рук морських розбійників. На його борту 8 українців, всі вони здорові і почувають себе добре. Після передачі судна новій команді українці 12 лютого відправляться на літаку на батьківщину. Пірати захопили судно 16 грудня 2008 року. Звільнити моряків вдалося через 48 днів. Сума викупу не називається.

Сухогруз "Фаїна" був захоплений піратами Сомалі 25 вересня 2008 року в нейтральних водах недалеко від побережжя Кенії. Судно перевозило військову техніку до Кенії; при цьому ряд джерел стверджували, що справжнім одержувачем вантажу виступав Судан, відносно якого діє міжнародне ембарго на постачання зброї. Спочатку пірати вимагали за звільнення "Фаїни" до 30 мільйонів доларів, проте у результаті погодилися розлучитися з судном за 3 мільйони. Викуп був переданий бандитам 4 лютого, а наступного дня пірати звільнили "Фаїну".