newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Власники заставних квартир згодні на половину їх ціни

198
Власники заставних квартир згодні на половину їх ціни

Власники «проблемних» квартир, які знаходяться в заставі, готові поступатися до 50% вартості житла через відсутність попиту на ринку нерухомості.

Видео дня

Про це заявив аналітик компанії SV Development Сергій Костецький.

За його словами, таких квартир на даний момент близько 10% від загальної кількості виставлених на продаж. Власники останніх 90% квартир виставляють квартири по старих цінах, при торзі вони готові поступитися 10-15%.

«Через відсутність покупців, не бажаючи знижувати ціни, багато власників виставляють такі квартири на ринок оренди, що у свою чергу приводить до збільшення попиту на ринку оренди квартир», - розповів газеті «Дело» експерт.

Костецький прогнозує різке збільшення кількості «проблемних» квартир, якщо держава не надасть підтримку банкам, а вони, у свою чергу, не будуть лояльніше відноситися до позичальників. «Якщо банки не отримають допомогу, і відсоток проблемних квартир на ринку збільшуватиметься, ми прогнозуємо сильне падіння цін на житло в кінці третього кварталу 2009 року», - говорить він.

На думку експерта, ринок вторинної нерухомості почне відновлюватися десь в середині 2010 року, в цей період почнеться поступове зростання цін на житло. Що стосується первинного ринку, в даний момент він завмер – будівництва заморожені, і ніхто не вкладатиме гроші в недострої. Костецький прогнозує відновлення ринку первинної нерухомості услід за вторинним у другій половині 2010 року.