newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Секретаріат Президента назвав ціну української ГТС

165
Секретаріат Президента назвав ціну української ГТС

Українська газотранспортна система коштує, за наймінімальнішими оцінками, 25 мільярдів євро.

Видео дня

Про це заявив керівник головної служби соціально-економічного розвитку в Секретаріаті Президента України Віктора Ющенка Роман Жуковський, передає Лента.ru.

Під час російсько-українського газового конфлікту на початку 2009 року прем'єр-міністр Росії Володимир Путін стверджував, що російська сторона буде зацікавлена в приватизації газотранспортної системи України, якщо місцеві чиновники погодяться на цей крок. Проте і Президент Віктор Ющенко, і прем'єр-міністр Юлія Тимошенко вже заявили, що не продаватимуть газотранспортну систему.

На початку лютого стало відомо, що Україна почала з Росією переговори про надання їй кредиту на п'ять мільярдів доларів. У Секретаріаті Ющенка підкреслили, що при таких переговорах питання приватизації газотранспортної системи обговорюватися не повинно.

Нагадаємо, що російський «Газпром» останніми роками став претендентом на управління газотранспортними мережами у ряді країн Європи. Зокрема, газова монополія домовилася про придбання частки в «Білтрансгазі», який управляє газопроводами на території Білорусії. За це Мінськ отримує від Москви газ за зниженими цінами.