Виборців скоро почнуть купувати

182
Виборців скоро почнуть купувати

Комітет виборців України відзначає процеси, які можна характеризувати як підготовку до грошового підкупу виборців.

Також КВУ заявляє про збільшення фактів застосування службового становища для агітації, «не грошового» підкупу виборців, кримінального втручання у виборчий процес.

Наразі ці факти нечисленні і несистемні, проте загострення політичного протистояння може привести до збільшення таких порушень і їх впливу на результат виборів, відзначають в комітеті.

У своїй заяві КВУ відзначає можливість впливу на демократичність і прозорість виборчого процесу недосконалості законодавства про вибори президента.

Видео дня

Комітет звертає увагу на малозмістовність політичного діалогу і нечесність кандидатів щодо виборців.

Практично не ведеться дискусія навколо програм кандидатів, разом з тим широко застосовується прихована політична реклама в ЗМІ, відзначає КВУ.

Комітет звертає увагу на низьку кваліфікацію і досвід роботи членів окружних виборчих комісій. Ситуація з набором членів дільничних виборчих комісій і їх кваліфікацією виглядає ще більш загрозливо.

В цілому кампанія малобюджетна, в багатьох штабах згортаються цілі програми, існують затримки із зарплатою, заявляють в КВУ.

Майже всі штаби фінансування агітаційної кампанії на місцях перевели на регіональні осередки, обіцяючи підтримку на майбутніх місцевих виборах.

КВУ закликає виборців активніше перевіряти свої данні в Держреєстрі виборців і активніше реагувати на порушення виборчого законодавства, передає УНІАН.