В Україні почалася війна за домен .ua

225
В Україні почалася війна за домен .ua

В Україні розгортається конфлікт за право адміністрування національного домена .ua, який контролюється приватною особою. Наразі ціна питання - 25 млн. грн. на рік.

Український мережевий інформаційний центр (УМІЦ), заснований Кабінетом Міністрів у 2003 році, подав до Міжнародної корпорації з присвоєнння доменів ICANN документи на перереєстрацію права адміністрування національного домена .ua. Зараз він контролюється приватною особою.

Домен .ua був зареєстрований у 1992 році приватною особою Олегом Волощуком. До 1995 року він займався адмініструванням українського домена, потім передав усі паролі Дмитрові Кохманюку. У лютому 2001 року вони заснували компанію «Хостмастер», яка здійснює технічне обслуговування регістра імен у домені .ua, зазначає газета "Дело".

Видео дня

УМІЦ аргументує свою позицію тим, що адміністратор не проживає в Україні і це не дозволяє йому оперативно приймати рішення, що стосуються домена. Втім, сам Кохманюк це заперечує і заявляє, що відомство переслідує свої комерційні цілі. За оцінкою Інтернет Асоціації України, в 2009 році об`єм українського ринку доменів складе близько $1 млн. На домен .ua припадає більше половини ринку.