Канада заблокувала співпрацю Росії з НАТО

291
Канада заблокувала співпрацю Росії з НАТО

Канадська делегація заблокувала прийняття всіх документів на майбутній міністерській зустрічі Ради Росія-НАТО.

Про це у вівторок, 1 грудня, заявив постійний представник РФ при Альянсі Дмитро Рогозін.

"Сьогодні представниками деяких делегацій, йдеться про Канаду, було заблоковано взагалі прийняття всіх документів на майбутній міністерській зустрічі Ради Росія-НАТО. Це говорить про те, що всередині НАТО стійко формується фракція, яка виступає проти перезавантаження відносин з Росією", - повідомив він в ефірі телеканалу Вести.

Видео дня

За словами Рогозіна, в НАТО є фракції, які досі живуть міркуваннями холодної війни і сприймають Російську Федерацію не як партнера.

"Причому, відчуваючи необхідність отримання допомоги від Росії, тим не менше, вони відмовляються обговорювати ті питання, які зачіпають наші національні інтереси, перш за все, вдосконалення структури європейської безпеки та створення більш збалансованої ситуації в світі і на Європейському континенті", - сказав він.

Водночас, Рогозін зазначив, що це не загальна позиція НАТО і всередині Альянсу є й інші думки, хто мислить більш прогресивно.

"Але оскільки всі питання в НАТО вирішуються консенсусом, тобто будь-яка делегація може заблокувати ситуацію, то ми маємо те, що ми маємо сьогодні. Тобто, фактично ставиться під сумнів практичне наповнення змістом з міністерської зустрічі Ради Росія-НАТО", - підкреслив він .

Рогозін зауважив, що дуже сильно розчарований поведінкою деяких партнерів по НАТО.

"Я думаю, що їм пора перевчатися на новий лад, і зрозуміти, що вони живуть уже в 21 столітті, і що немає жодного питання, яке могло б вирішуватися шляхом блокування", - сказав він.

РИА Новости з посиланням на джерело в дипломатичних колах у Брюсселі повідомило, що тепер засідання Ради Росія-НАТО, заплановане на 4 грудня, можуть не відбудуться.

"В принципі, це (відміна) може відбутися", - розповів співрозмовник агентства.

Головним питанням майбутнього 4 грудня засідання в Брюсселі Ради Росія-НАТО на рівні міністрів закордонних справ, яке стане першою формальною зустріччю глав МЗС після конфлікту в Південній Осетії, повинна стати дорожня карта з розвитку співпраці між РФ та Альянсом.

На неформальному засіданні Ради на рівні міністрів закордонних справ наприкінці червня на грецькому острові Корфу Росія і НАТО домовилися відновити співпрацю у сфері безпеки, заморожену після серпневих подій в Південній Осетії, хоча не владнали розбіжності щодо Грузії.

Відносини між Росією і НАТО загострилися після війни в Південній Осетії в серпні 2008 року. Країни Альянсу звинуватили російську сторону в непропорційному застосуванні сили і оголосили про припинення проведення засідань Ради на всіх рівнях. Росія у відповідь вирішила заморозити низку спільних програм з НАТО, пише "Новинар".

Глави МЗС країн Альянсу на зустрічі в Брюсселі 5 березня цього року прийняли рішення відновити повноформатну співпрацю альянсу з Росією.