newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Лукашенко хоче, щоб Європа захистила його від Росії

219
Лукашенко хоче, щоб Європа захистила його від Росії

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що Європа матиме повне право протистояти Росії, якщо та почне дії стосовно Білорусі, подібні до тих, які Москва проводила на Кавказі, пише Новинар.

"Не доведи Господи, Росія спробує піти на подібні кроки стосовно Білорусі. За такого надзвичайного розвитку подій у Європи буде повне право протистояти Росії, не обмежуючи себе в методах і засобах тиску", - заявив білоруський лідер в інтерв'ю британській газеті Fіnancіal Tіmes, опублікованому в п'ятницю, 19 вересня.

Лукашенко визнав, що викликав роздратування в Москві, не визнавши незалежність Південної Осетії та Абхазії. Водночас він не відкинув подібні кроки і в майбутньому, заявивши, що новий парламент, вибори в який відбудуться наприкінці  вересня, повинен мати можливість висловлювати свою думку з цього приводу.

Видео дня

На думку Лукашенко, Захід повинен активніше брати участь у справах колишнього Радянського Союзу. Керівник Білорусі вважає, що саме вплив Заходу став основною причиною, з якої  держави на території колишнього СРСР не визнали незалежність Південної Осетії та Абхазії слідом за Росією.

У бесіді з кореспондентом FT Лукашенко з посмішкою назвав щасливими тих,  в кого є можливість зустрітися й посидіти за одним столом з "останнім диктатором Європи".

Президент Білорусі заявив, що йде на порушення білоруських законів для того, щоб прийдешні парламентські вибори в країні відповідали нормам ЄС. Також він обвинуватив Захід у подвійних стандартах, заявивши, що такі країни як Росія, де ситуація з виборами схожа на білоруську, уникають покарання Заходу.

Стосовно свого 14-літнього перебування на пості президента, Лукашенко заявив, що добре послужив своїй країні й не поспішає у відставку, зазначивши, що королева Англії знаходиться при владі вже довгий час.

Нагадаємо, раніше Лукашенко заявляв, що не бачить свою країну в складі Росії, тому що це зовсім не потрібно ані Білорусії, ані Росії.